ZAKÁZKOVÁ KOVOVÝROBA - MOTOBOX

Vladimír Krejčík

Témata

Statistika

MOTOBOX

  Vážení motorističtí přátelé,
Předkládám Vám zcela nové ve světě (dle patentové kanceláře) jedinečné řešení garážování motocyklů na hlídaných i nehlídaných prostranstvích. Doufám, že touto garáží pomohu mnoha motorkářům vyřešit stálý problém, kam ustájit svého miláčka, pokud není vlastníkem rodinného domku s garáží, nebo jiného přístřešku v okolí svého bydliště. Velké využití vidím především na hlídaných parkovištích, které tyto boxy mohou provozovat jako službu. Záleží i na benevolenci místních úřadů, kde garáže povolí  nainstalovat.

Při ukotvení garáže k podkladu se z motoboxu díky unikátní patentované technologii stává TREZOR!

Tato mobilní garáž je řádně ukotvena a vyztužena. Konstrukce svařená z ocelových profilů je schopná zabezpečit motocykl i v případě, že plechový plášť se někomu povede odstranit, což je velice nepravděpodobné jelikož tloušťka plechu, jeho zpracování a husté uchycení tomu velice dobře zabrání. Samozřejmě nechybí ani kryt zámku, takže bez flexy se do uzamčené garáže není možné dostat. Jelikož nemá podlahu odpadá i možnost odvézt celou garáž i s motorkou. Konstrukce umožňuje i velmi dobré větrání.
Tuto garáž, která garantuje základní bezpečnostní vlastnosti, můžete postavit prakticky kdekoliv, jelikož nemá žádné základy nejde tedy o stavbu na kterou potřebujete povolení, ale postačí pouze domluva s majitelem domu, či s obecním úřadem.

 

  Podstata technického řešení:
Technické řešení představuje přemístitelnou garáž pro motocykly,  tvořenou nosnou konstrukcí, ke které je připevněn plášť, záda a dveře. Nosná konstrukce je vyrobena ze vzájemně svařených  ocelových profilů s povrchovou úpravou (komaxit). V rozích základny konstrukce jsou připevněny patky, které vytvářejí nohy pro oddělení základny nosné konstrukce od podkladu vzduchovou mezerou. Mají několik funkcí, jednak slouží k uchycení garáže k podkladu, například na parkovištích a dočasně i na veřejných prostranstvích, jednak ke zvýšení životnosti nosné konstrukce, která není v přímém styku s podkladem.

Plášť garáže je vyroben ze samonosného trapézového plechu 0,65mm, který je žárově pozinkovaný, na pohledové straně s lakem na polyesterové bázi. Na rubové straně pak šedým ochranným lakem. Systém povrchu Hairplus je novou generací vysoce kvalitních povrchů s vyšší odolností proti korozi a zlepšenou barevnou stálostí. Zaručená životnost plechu je minimálně 45 let. Konstrukce s pláštěm jsou vzájemně spojeny nýty a samořeznými šrouby s a anticor povrchem, které překrývá plastová krytka. Mezi podélnými nosníky v horní části garáže je upevněna police na nářadí. Dveře jsou dvoukřídlé a opatřeny visacím zámkem s krytem.

Z vnitřní strany je upevněn věšák pro odložení oděvů. Toto vnitřní příslušenství umožňuje motoristovi uschovat v garáži vozidlo s nářadím, ochrannými přilbami a zavazadly, může se v garáži i převléknout a odpočinout (na parkovištích která budou těmito boxy vybavena). Je to vhodné při delších cestách kdy například ve větších městech může přerušit cestu, převléknout se a poznat okolí a při tom má vozidlo a své věci zabezpečeny. Garáž je proto vhodná pro umístění na odstavných parkovištích, pro daný konkrétní účel ji lze vhodně dimenzovat tak, aby byly splněny požadavky uživatele.

Garáž je konstrukčně jednoduchá, nenáročná a pro motocyklisty všestranně využitelná. Lze ji snadno přemístit a zabezpečit ukotvením proti odcizení. Její montáž, demontáž i přeprava je snadná, rychlá. Proto věřím, že Motobox v Čechách (a ne jen v nich) najde široké uplatnění a oblibu.

Technické údaje

Váha:               cca 220kg
Rozměry:         délka  x šířka x výška
                        2960 x 1 340 x 1 930